MEAN WELL SGA60U24-P1J 24V 2.5A 60W AC-DC High Reliability Slim Wall-Mounted Adaptor
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
05
quantity
Product details
Category
  • Energy efficiency level VI
  • Protections: Short citcuit / Over load / Over voltage
  • Fully enclosed plastic case
  • Universal AC input / Full range
  • 3 years warranty
UPC 882600576679
Brand MEAN WELL
Wattage 60 watts
Item Weight 0.01 Pounds
Manufacturer MEAN WELL
Model Number SGA60U24-P1J
Power Source Corded Electric
Input Voltage 24 Volts
Mounting Type Wall Mount
Connector Type Barrel Connector
Current Rating 2.5 Amps
Output Voltage 24 Volts
Specification Met CB, CE, FCC, TUV, UL, cUL
Main Power Connector Type 2 Pin